Çocuk Objektif Testler Eğitimi


Sertifikalı Çocuk Objektif Testler Eğitimi | 24 Eylül Cumartesi | ANKARA


ÇOCUKLARA UYGULANAN OBJEKTİF TESTLER

1.d2: 9-60 yaş arasında uygulanan bir dikkat testidir. Odaklanma, dikkatin sürekliliği ve psikomotor hız hakkında bilgi verir. Dikkat eksikliği (odaklanma, konsantrasyon) ve 1. Kademe (ilk dört) öğrencilerinde öğrenme güçlüğünü tespit etmede kullanılır.
2.Porteus Labirenti: 5 - 14 yaş arasındaki çocuklara uygulanan zekânın performans kısmını ölçen bir testtir. 12 labirentten oluşmaktadır.
3.Catell 2A Zekâ Testi (Catell Culture Free intellegence Test): 7-14 yas arasındaki çocuklara uygulanan 25 dakika süren bir zekâ testidir. Zekânın soyut alandaki işlevini saptamaktadır.
4.Gessel Testi: 1-7 yaş arasındaki çocuklara uygulanır. Kolaydan zora doğru sıralanmış 7 şekilden oluşur. Şekiller her yaşın seviyesine göre düzenlenmiştir. Test sonucuna dayanarak çocuğun zekâ düzeyi ve gelişim yaşı hesaplanır.
5.Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş ve üstü çocuklara uygulanan uzun süreli ve kısa süreli bellek ile ilgili bilgi verir.
6.Kent Eggy:   6-14 yas arasındaki çocuklara uygulanır. Sözel IQ ölçer. (Öğrenme, Entelektüel merak, Kendini ifade etme, Sözcük dağarcığı)
7.Metropolitan Okul Olgunluğu Testi: Bu test okula yeni başlayanların birinci sınıf talimatlarını anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özelliklerini ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Test çocukları anaokulun sonunda veya birinci sınıfın başlangıcında incelemek için kullanılmaktadır. Test 5yaş 6 ay - 6 yaş çocuklarına uygulanmaktadır. 
8.Peabody Kelime Anlama Testi: Test 100 resimden oluşmaktadır. Çocuğun 100 resme bakarak doğru olarak tanımlaması istenir. Aldığı doğru sayısına göre çocuğun dil gelişim yaşı ortaya çıkar.
9.Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi: 4 yaş 6 ay ile 7 yaş 11 ay arasındaki çocuklara uygulanır, görsel algı seviyelerini ölçer ve görsel alanda hangisinin geliştirilmesi gerektiğini gösterir.
10.Ankara Gelişim Envanteri (AGTE):0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimi bu testte 4 farklı alanda incelenmektedir. Bu test sadece anne baba veya çocukla daha çok vakit geçiren veya ilgilenen kişi tarafından doldurulmalıdır. Çocuğun becerilerini değerlendirmeye yöneliktir.
11.Frankfurter Dikkat Testi: 60-70 aylık çocuklar için uygulanır.


EĞİTİM KİMLERE YÖNELİKTİR
Psikologlar, Rehber Öğretmenler, Psikolojik Danışmanlar, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanları, Özel Eğitimciler ve bu bölümlerde okuyan 3-4. Sınıf öğrencileri.

Eğitim Ücreti Neleri Kapsıyor?
Ücrete tüm eğitim dokümanları ve eğitim sertifikası dahildir.

Eğitim Sertifikası
Eğitim sonunda katılımcılarımıza İksir Danışmanlık ve Eğitim tarafından Çocuk Objektif Testler Eğitimi Sertifikası verilecektir.

Kayıt
Kontenjan 22 kişiliktir, katılımlar başvuru sırasına göre alınacaktır.

Eğitim Metodu
ANKARA - Yüz Yüze

Eğitim Tarihi
24 Eylül Cumartesi
 

Bildirim ve Sorularınız İçin;

0332 353 53 35   |   iksir@iksirdanismanlik.com


Çocuk Objektif Testler Eğitimi Başvuru Formu

 
 
 
 
 
 


E-Posta Üyeliği
 İksir Danışmanlık ve Eğitim E-Posta Üyeliği

Dikkat Eksikliğinde Etkili Bir Yöntem - Beyin İşlevlerini Geliştirme Programı

İksir Danışmanlık (@iksirdanismanlik) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()