Çocuk Projektif Testler Eğitimi


Çocuk Projektif Testler Eğitimi | 15 Ekim 2016 Cumartesi | İstanbul1.ÇOCUKLAR İÇİN PROJEKTİF TESTLER EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı: 2 adet projektif testten oluşan bu paketteki testlerin uygulama, değerlendirme ve raporlama yeterliliği, yetkinliği ve ehliyeti
Eğitimin Tanıtımı: Ülkemizde projektif testler içerinde çocuklar için en çok kullanılan CAT (Children Apperception Test), Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi klinik alanda olduğu kadar, okullarda, okul önce eğitim kurumlarında,  endüstri psikolojisi, gelişim- psikolojisi gibi  non-klinik çalışmalarda da sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir.
Eğitim Programı: Eğitim süresi 3 gündür. Programda testlerin tanıtımı, anlatılması, nasıl yapıldığı, yorumlanması ve nasıl raporlandığı bilgileri aktarılacak daha sonra raporlama örnekleri gösterilecektir. 

ÇOCUKLAR İÇİN ALGI TESTİ (C.A.T.)
TESTİN YAPISI VE AMACI 
C.A.T. testi, değişik pozisyonlarda çizilmiş hayvanları içeren 10 karttan oluşmuştur. Kız, erkek 3-10 yaş arası tüm çocuklara uygulanabilir.
C.A.T bir çocuk için çok önemli olan figürleri ve dürtüleri anlamamızı kolaylaştırmak amacıyla oluşturulmuştur. Resimler çocuklardaki davranış problemleri ve nedenleri konusunda bilgi vermek, çocuğun anne-baba figürlerine karşı tutumu ve bu figürlerin nasıl algılandığını ortaya çıkarmak ve bir çift (karı-koca) olarak anne-baba ile çocuğun ilişkilerini görmek üzere düzenlenmiştir. Ayrıca yine çocuğun yapısı ve büyümeyle ortaya çıkan problemlere çocuğun reaksiyonunun dinamik işleyişini de öğrenmeyi amaçlamaktadır.

LOUİSA DUSS PSİKANALİTİK ÖYKÜLER TESTİ
TESTİN YAPISI VE AMACI 
Louisa Düss psikanalitik hikayeler testi 1940’lı yıllarda düzenlenmiş ve bir seri kısa hikayelerden oluşmaktadır (10 tane). Her öykünün bir içeriği vardır. Psikanalitik teoriye uygun olarak, her gelişim dönemine uyan olası problemi ortaya koymaktadır. 4 yaşından daha büyük çocuklar için hazırlanmış olmakla birlikte yetişkinlere de bir düş gücü testi olarak uygulanabilir.
Louisa Düss testi, çocukların sorunlarını çözümlemek ve anlayabilmek için hazırlanmış tekniklerin gelişmişlerinden biridir. Bu testte yararlanılan hikayeler, çocukların anlayabilecekleri ve ilgi duyabilecekleri biçimde yapılandırılmıştır.


Kimler Katılabilir: Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanları, Özel Eğitimciler ve bu bölümlerde okuyan 3-4. Sınıf Öğrencileri.

EĞİTİM ÜCRETİ:
 
  • EFT/HAVALE  350 TL (KDV Dahil)
IBAN Numarası:  TR79 0011 1000 0000 0058 138170 ( Finansbank )

Alıcı Firma Ünvanı: İksir Denetim Belg.Lab. Sağlık Eğitim Hizm.San ve Tic.Ltd.Şti. (Girilmesi Zorunludur)
Lütfen ücretinizi ödedikten sonra mail veya telefon ile bildirim yapınız.

Eğitim Ücreti Neleri Kapsıyor?
Ücrete tüm eğitim dokümanları ve eğitim sertifikası dahildir.
Eğitim Sertifikası: Eğitim sonunda katılımcılarımıza İksir Danışmanlık ve Eğitim tarafından Çocuk Projektif Testler Eğitimi Sertifikası verilecektir.

Kayıt:
Sınırlı kontenjan nedeniyle, katılımlar başvuru sırasına göre alınacaktır.
Eğitime ön kaydınızın yapılabilmesi için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Eğitim Metodu
Yüz Yüze

Eğitim Tarihi
15 Ekim 2016 Cumartesi

Eğitim Saatleri
09:00 - 17:00 arası

Eğitim Yeri 
Ay Psikoloji - İzzettin Çalışlar Caddesi, İnci Apartmanı, No: 7 Daire: 9 Bahçelievler-İSTANBUL


Bildirim ve Sorularınız İçin;
0332 353 53 35   |   iksir@iksirdanismanlik.com


Çocuk Projektif Testler Eğitimi Başvuru Formu

 
 
 
 
 
 
 


E-Posta Üyeliği
 İksir Danışmanlık ve Eğitim E-Posta Üyeliği

Dikkat Eksikliğinde Etkili Bir Yöntem - Beyin İşlevlerini Geliştirme Programı

İksir Danışmanlık (@iksirdanismanlik) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()